برای جلب پذیرش بازار، یک نوآوری باید موجب خلق ارزش گردد
کاربر مهمان خوش آمدید - برای ثبت نام کلیک کنید

تصویر اول طرح

تصویر دوم طرح

تصویر سوم طرح

کشاورزی و محیط زیست

فضای سبز

باغ سلامت و شفا Health garden

رامین نادری

خدماتی

خصوصی

ظرفیت تولید اسمی در سال قیمت فروش محصول میزان سرمایه گذاری ثابت و درگردش سود ناخالص از فروش محصول در 5 سال

یک میلیارد

دو میلیارد

متخصصان شهري معتقدند بحران امروز کلانشهرها، پيوند رنگ و رو رفته انسان و طبيعت است که چهره شهرها را نازيبا و خشن و شهروندان را عصبي و خسته کرده است...
باغ‏هاي شفا بخش، يکي از فرصتهای سرمايه گذاري در ایران به شمار مي‏آيد. باغ‏هاي شفا بخش، مکان‏هايي هستند که مردم براي مقابله با زندگي پر تنش و استرس زاي امروزي به آنها مراجعه مي‏کنند تا با دريافت خدمات درماني و سلامتي ويژه که تلفيقي از طب سنتي همراه با مديتيشن، آب درماني، طب سوزني، spa و ... است، زندگي دوباره پيدا کنند و به مدد چنين خدماتي از زندگي خويش، با روان و جسمي سالم، لذت بيشتري ببرند.
نوع ديگري از باغ‏هاي شفا بخش، مراکزي است که عملکرد آن در راستاي کشت و پرورش گياهان (اعم از گياهان دارويي و سبزيجات) و همچنين انواع ميوه‏ها مي‏باشد که در پاره‏اي از موارد پخت و ارائه غذا هاي سالم و مفيد را نيز دربر مي‏گيرد. حتي گشت و گذار در چنين باغ‏هايي آرامش بخش و شفا بخش تن و جان است.
ترکيب اين دو نوع باغ‏هاي شفابخش و ايجاد مجموعه‏اي باغ مانند از گياهان گرمسيري همراه با امکانات درماني و سلامتي (آب درماني، طب سوزني، رژيم‏هاي غذايي و...) در فضايي به وسعت حداقل 5000 متر مربع، بسيار جذاب و داراي توجيه اقتصادي است.
اين باغ‏ها روزانه ظرفيت پذيرش 200 نفر را دارا هستند.
يک الي دو سال بريا ساخت اين مجموعه پيش بيني شده است.
ميزان سرمايه گذاري اوليه براي آن نيز 20- 40 ميليارد ريال برآورد مي‏شود.


کاهش فضاي سبز، به‌عنوان ريه‌هاي تنفسي شهر، به معناي نزول سلامت جسمي و رواني در شهرهاست بنابراين متخصصان يکي از اصلي‌ترين راه‌هاي مقابله با معضلات شهرنشيني از جمله شيوع بيماري‌هاي رواني، بالا رفتن ميزان خشونت‌، بزهکاري، درگيري‌هاي اجتماعي، استرس‌زا‌هاي محيطي، به وجود آمدن شکل‌هاي جديد آسيب‌هاي اجتماعي و بروز تنش‌ها و صدها پديده ديگر را تقويت رابطه انسان شهرنشين با طبيعت مي‌دانند.

ايراني‌ها پيوندي ذاتي با طبيعت دارند. نمونه‌هاي تاريخي نشان مي‌دهد نقش باغ و فضاي طبيعي همواره در معماري و فرهنگ روزمره و سلامت ايرانيان قديم مهم بوده است بنابراين سياست‌گذاران شهري، معماران و طراحان امروز نيز با توجه به نقش شفابخشي فضاهاي طبيعي بايد با طراحي باغ‌هاي ايراني زيبا در بيمارستان‌ها و مراکز بهداشتي، مراکز آموزشي و فرهنگي، شهرک‌ها (که کمترين بهره از فضاي طبيعي را دارند) و ايجاد چشم‌اندازهاي طبيعي در فضاهاي شهري متراکم که استرس‌زايي بالايي دارند- مانند بزرگراه‌هاي پرترافيک و مراکز خدماتي، تجاري، اداري و آموزشي بلندمرتبه و متراکم- ضمن بالابردن سلامت و کيفيت زندگي شهروندان از آلام و اضطراب‌هاي آنان کاسته و با افزايش انرژي و نيروي سلامت‌بخش، اهداف کارکردي فضا‌ها را نيز مضاعف كنند. سرمايه‌گذاري و توجه جدي به ايجاد باغ‌هاي شفابخش و چشم‌اندازهاي طبيعي در شهرها همواره بايد در اولويت سياست‌گذارهاي شهري قرار گيرد.

پژوهش‌هاي روان‌شناسي شهري نشان مي‌دهد باغ‌ها و فضاهاي طبيعي بر ارضاي حس زيبايي‌شناسي، سلامت و حال خوب انسان‌ها اثر مي‌گذارد. اين باور که ديدن پوشش گياهي، آب و ديگر عناصر گياهي، استرس را کم مي‌كند و براي بيماران بيمارستان‌ها مفيد است، سابقه‌اي به قدمت اولين شهرهاي بزرگ ايران، چين و يونان دارد. در قرون وسطي، اولين بيمارستان‌ها در اروپا، درمانگاه‌هاي کوچکي بودند که معمولا در ديرها داير مي‌شدند و باغي براي استراحت بيماران و ارتقاي سلامت آنها داشتند. به لحاظ تاريخي، ارتباط بين طبيعت و شفابخشي به‌تدريج با رويکردهاي تکنيکي فزاينده‌اي در هم آميخته شد و اين ايده به وجود آمد که دسترسي به طبيعت مي‌تواند بيش از آنچه به نظر برسد، به شفاي انسان معاصر کمک کند. از اين رو در 25 سال گذشته، راه‌هاي سنتي ارتباط بين طبيعت و تاثيرات سلامت‌بخش آن دوباره مورد توجه قرار گرفتند و به‌صورت موضوع جذابي در حوزه سلامت انسان، جايي براي خود باز کرده و پژوهش‌هاي زيادي را به خود اختصاص دادند. نتايج اين تحقيقات، نشان مي‌دهد باغ‌ها و مناظر طبيعي در شهرها، تاثير بسزايي بر سلامت انسان‌ها دارند و هرچه محيط شهري سبزتر باشد، استرس کمتر است در حالي که اقامت در ميان سازه‌هاي انساني، مانع خلاص شدن از شر استرس‌هاست.

سالمندان نیازمند به استراحت
بیماران

یکسال

فروش ,

مجوز نمایش اطلاعات تماس فروشنده برای شما وجود ندارد ، عضو شوید یا وارد شوید