فناوری ثروت خلق نمی کند، بلکه مدیریت مناسب فناوری است که ثروت و خوشبختی را خلق می‌کند
کاربر مهمان خوش آمدید - برای ثبت نام کلیک کنید

تاییدیه

تاییدیه

تصویر اول طرح

تصویر دوم طرح

تصویر سوم طرح

فنی مهندسی

برق، کنترل، مخابرات، قدرت، الکترونیک

طراحي و ساخت دو نمونه نيمه صنعتي كانورتر DC به DC

شركت پيشرو توليد صنعت

نمونه نیمه صنعتی

شركت برق منطقه ای تهران

ظرفیت تولید اسمی در سال قیمت فروش محصول میزان سرمایه گذاری ثابت و درگردش سود ناخالص از فروش محصول در 5 سال

در پست هاي برق معمولاً از باطري خانه هاي V 110 استفاده مي شود، كه اين باطري ها توسط شارژ هاي مخصوص به خود شارژ مي گردد و همچنين ولتاژهاي 24 ولت و 48 ولت مصرف شده در پست نيز از منابع تغذيهAC/DC حاصل مي شود . حال اگر از كانورتورهاي DC/DC كه از يك طرف به باطري خانه متصل و از طرف ديگر ولتاژهاي 24 و 48 ولت مورد نياز را تأمين مي كند، استفاده گردد، اين مسير كوتاه تر خواهدگشت.
نمونه هاي منابع تغذيه DC كه در پست ها استفاده مي شوند شامل شارژرهاي 110 ولت و منابع 48 ولت DC و ... مي باشند كه نمونه هاي خارجي آن همانند زيمنس و ... به خوبي كار مي كنند، ولي متاسفانه نمونه هاي داخلي به دليل كپي برداريهاي چشم بسته و عدم رعايت مسائل ريز طراحي دچار مشكل هاي عديده اي هستند.
در اين تحقيق دو نمونه كانورتور DC/ DC نيمه صنعتي، با استفاده از روش سوييچينگ فركانس بالا طراحي و ساخته شده است، و چون در اين پروژه از متد سوييچينگ استفاده مي شود مي توان با استفاده از نتايج حاصله تمامي منابع تغذيه مورد نياز را توليد نمود.
اين پروژه شامل دو بخش عمده طراحي و ساخت بوده ، كه فعاليت هاي اين دو بخش براساس بلوك دياگرام كلي يك كانورتور فركانس بالا تعريف و تفكيك شده اند. بدين صورت كه ابتدا در بخش هاي مجزا محاسبه و طراحي انجام شده و سپس كل مجموعه در كنار هم ساخته ، بررسي و اصلاح شده است.
• مشخصات فني نمونه نيمه صنعتي ساخته شده:
. ورودي : .خروجي 1: . خروجي 2:
100 تا 140 ولت DC 24ولت، 20 آمپر 48ولت،10 آمپر

موارد دیگر ,

مجوز نمایش اطلاعات تماس فروشنده برای شما وجود ندارد ، عضو شوید یا وارد شوید